Przebarwienia zębów wprawdzie nie wywołują bólu, ale z pewnością przyczyniają się do uczucia dyskomfortu. O wiele trudniej o uśmiech na twarzy, gdy mamy świadomość, że nasz uśmiech nie jest śnieżnobiały. Co jednak zrobić, żeby zęby stały się o wiele czystsze, a przebarwienia odeszły w niepamięć? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Skąd się biorą przebarwienia zębów?

Przebarwienia – wbrew pozorom – dotykają większości osób, ponieważ istnieje wiele czynników, które je wywołują. Żółknięcie zębów dotyczy nie tylko osób palących papierosy – są na nie narażeni także miłośnicy kawy, czy też amatorzy mocnej herbaty. Trudno jednak odmawiać sobie całkowicie tych napojów, przerzucając się automatycznie na picie samej wody. W takiej sytuacji warto postawić na jedną ze sprawdzonych metod wybielania zębów, a jeszcze lepiej – porozmawiać ze stomatologiem, który z zabiegów będzie dla pacjenta najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Skaling i piaskowanie zębów

Próbując zneutralizować przebarwienia zębów, warto postawić na skaling i piaskowanie zębów. W tym przypadku usuniemy kamień nazębny, odkładający się w okolicach szyjek zębowych. Dodatkowo możemy oczyścić zęby z nieestetycznych przebarwień i osadu. Decydując się na to rozwiązanie, warto postawić dodatkowo na zabieg fluoryzacji, by ochronić zęby przed ponownym przebarwieniem. Zabiegi skalingu i piaskowania powinno wykonywać się przynajmniej raz lub dwa razy do roku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z tej usługi o wiele częściej.

Wybielanie zębów

Innym sposobem na przebarwienia zębów jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Wiele osób próbuje wybielania domowymi metodami, poprzez dostępne w aptekach środki i preparaty. O wiele bezpieczniejszy jest jednak profesjonalny zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym. Tam, wybierając jedną z dwóch podstawowych technik (nakładki lub laser bądź lampę LED), możemy w szybki sposób doprowadzić do nieskazitelnie czystego uśmiechu, którym będzie można raczyć gości, znajomych i przyjaciół. Co ważne, zabieg jest w pełni bezbolesny, nie ma więc obaw o ewentualne dolegliwości i nieprzyjemne odczucia u pacjenta.